POLITYKA WYDAWNICZA
PÓŁROCZNIKA RESOCJALIZACJA POLSKA

POLITYKA WYDAWNICZA
PÓŁROCZNIKA RESOCJALIZACJA POLSKA

1. Resocjalizacja Polska (Polish Journal of Social Rehabilitation) jest wydawanym dwa razy w roku czasopismem naukowym, w którym publikowane są artykuły naukowe – studia teoretyczne, prace badawcze, prace przeglądowe, recenzje, sprawozdania z konferencji i spotkań naukowych, a także informacje kronikarskie dotyczące wydarzeń o charakterze naukowym (np. awanse naukowe).

2. Wydawcą Czasopisma jest Fundacja Pedagogium (NIP: 525-23-61-929;
REGON: 140543479; KRS: 0000256593). W latach 2010 – 2015 wydawcą była Pedagogium – Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie.

3. Podstawową wersją czasopisma jest wersja on-line. Dodatkowo czasopismo może być wydawane w formie drukowanej. W latach 2010-2015 podstawową wersją czasopisma była wersja drukowana.

4. Od 2014 r. czasopismo wydawane jest w dwóch językach: polskim (język oryginalny) oraz angielskim.

5. Artykuły w wersji internetowej publikowane są na bieżąco, w formie plików PDF.

6. Dostęp do internetowej wersji czasopisma jest nieograniczony tj. nie wymaga od użytkownika procesu logowania/rejestrowania.

7. Internetowe wydanie czasopisma Resocjalizacja Polska realizowane jest w trybie Open Access co oznacza, że użytkownicy w zakresie korzystania z artykułów mają pełne prawo do ich czytania, ściągania, kopiowania, drukowania, wyszukiwania, linkowania, to jest do pełnego, nieograniczonego korzystania z zamieszczonych artykułów.

8. Zezwala się na korzystanie z pełnych treści artykułów, opublikowanych na stronie internetowej czasopisma Resocjalizacja Polska , na warunkach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 (zwanej również jako CC-BY), dostępnej pod adresem http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/ lub innej wersji językowej tej licencji lub którejkolwiek późniejszej wersji tej licencji, opublikowanej przez organizację Creative Commons.

9. Wydawca nie pobiera opłat za udostępnianie pełnych wersji artykułów, jak również za ich użytkowanie, o którym mowa w punkcie 7.

10. Wszystkie artykuły zamieszczane w czasopiśmie są recenzowane, zgodnie z zasadą podwójnej „ślepej” recenzji polegającej na tym, że autor i recenzenci nie znają swoich tożsamości. Szczegółowa procedura recenzyjna opisana jest w zakładce „Zasady recenzji”.

11. Wydawca nie pobiera opłat od autorów z tytułu zgłoszenia, realizacji procesu redakcyjnego, procesu recenzyjnego czy opublikowania tekstu naukowego na łamach czasopisma.

12. Warunkiem opublikowania artykułu naukowego jest wypełnienie, podpisanie oraz przekazanie do redakcji „Oświadczenia Autora”.

13. Autor artykułu zachowuje prawo autorskie do artykułu bez żadnych ograniczeń.

14. Wydawca wyraża zgodę na indeksowanie w repozytoriach uczelnianych oraz krajowych i międzynarodowych bazach czasopism naukowych pełnych treści artykułów, publikowanych na stronie internetowej czasopisma.

15. Współpraca redakcji, autorów i recenzentów odbywa się z poszanowaniem kodeksu etycznego czasopisma Resocjalizacja Polska.

16. Redakcja podejmuje działania na rzecz eliminowania wszelkich przejawów nierzetelności naukowej, nadużyć i fałszerstw. Negatywne praktyki są dokumentowane i procedowane zgodnie z zasadami przyjętymi przez redakcję.